Özlüce Petek Temizleme

Özlüce petek temizleme özellikle kış aylarında petek temizliği çok önemlidir. Periyodik olarak temizlenmeyen peteklerde ısı kaybı yaşanır. Soğuk kış mevsiminde daha verimli bir şekilde ısınabilmek için Özlüce petek temizliği hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Temizlenmeyen peteklerde yaşanan ısı kaybının yanında doğal gaz kullanımı artar. Bu da doğrudan faturalarınıza yüksek meblağlar olarak yansır.
Petek Temizliğinin Faydaları

Özlüce petek temizleme hizmetleri olarak Bursa ilinde en uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. 60 dakikada ekibimiz kapınızda ! ☎ 0534 044 11 81

Petekler içinde biriken kireç, kir gibi tortular sirkülasyon sürecini olumsuz bir şekilde etkiler. Yapılan temizlikler ile ısı kaybı engellenir ve çok daha kolay ısınırsınız. Bunun yanında kombinin harcayacağı enerji azalır ve istenilen ısıya çok daha hızlı bir şekilde ulaşırsınız. Kombiler ısı ayarlayan merkezler olarak, içerisindeki ateşleme sistemi ile su ısıtır. Bu su kombi peteklerine ulaşır. Isınma bu şekilde ortaya çıkar. Temiz olmayan petekler evinizin ya da işyerinizin bir bölümünün ısınırken, bir bölümünün soğuk kalmasına neden olacaktır. Ayrıca yaşanan tıkanıklıklar uzun süre devam ettiğinde kombin çalışma sisteminde de arızalar meydana çıkarabilir.

Özlüce Petek Temizliği Firmaları

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?
Su ile çalışan petekler pas yapabilir. Suyun içinde olan pek çok maddeler zaman içerisinde çamura dönüşür. Ve ısınma verimini düşürür. Peteklerin temizlenmesi için teknolojik cihazlar ve kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. Temizlik işleminde banyolarda havlupan ya da uygun bir bölge belirlenmektedir. Bu işlem yapılırken tahliye suyunun en rahat yapılabilmesi hedeflenir. Banyo, klozet ya da tuvalet gibi alanlar seçilerek mekanın kirlenmesinin önüne geçilir. Özlüce Petek temizleme makinası tesisata göre bağlanır. Tüm tesisat kanallarında öncelikle pis suyun tahliyesi gerçekleştirilir. Sonrasında ise zararsız özel kimyasal ilaçlar kullanılarak peteklerin bağlantı kısımları açılmış olur.

Özlüce Petek Temizleme Fiyatları

Kalorifer peteklerinin Havası Nasıl Alınır?
Peteklerinizin temizliklerinden önce havasının alınması da bakım çalışmaları içerisinde yer alır. Farklı marka ve model kombilerinizin bakımlarının yapılması aşamasında peteklerin temizlenmesinin yanında havasının alınması ile de çok daha verimli bir ısınma elde edilebilir. Yapılan işleme göre farklı servis fiyatları bulunur. Peteklerin havasının alınması için Purjör anahtarı gereklidir. Peteklerin köşelerinde yer alan vana bu ekipman ile açılır ve sıcak su gelene kadar devam ettirilir. Bu şekilde Özlüce petek temizleme ile peteklerin havası alınmış olur. Bu işlemlerin düzenli yapılması ile çok verimli bir ısınma elde edebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@bursakombitamirservisi.com mail adresimizden yada 0534 044 11 81 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın