Kombi Suyu Nasıl Boşaltılır?

Kombi Suyu Nasıl Boşaltılır?: Günümüz şartlarında ısınma ihtiyacının giderilmesi için tercih edilen alternatiflerden en çok kullanılanı hiç şüphesiz ki kalorifer sistemidir. Kalorifer sistemi hem pratik oluşundan hem de kullanılan yer de kirliliğe sebep vermemesi nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Elektrik sistemine bağlı olarak çalışan bütün cihazlarda olduğu gibi kalorifer kombisinde de bazı arızalanmalar olabilir. Özel bilgi ve teknik uzmanlık gerektiren kombi arızalanmalarında her zaman yetkili servislerden destek alınmalıdır.

Kombinin Fazla Suyu Nasıl Boşaltır?

Kombi kullanan her kişi kombinin suyu nasıl boşaltılır? Diye bilmesi gerekir. Kombi suyu, kombinizde ve ya tesisatınızda olması gerekenden daha fazla olması durumunda sistem basıncının artmasına sebep olur. Normal şartlarda bir kombinin su basınç ayarı 1 ila 1, 5 barı geçmemesi gerekir. 2′ nin üzerinde olan kombi suyu fazla olacağı için su boşaltılmak zorundadır. Ufak basınçlar kişilerin yapabileceği bir işlemdir. Kombinin suyunu boşaltmak için ilk önce kombinizin boşaltma musluğu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kombinin musluğu var ise doğrudan suyu boşaltabilirsiniz. Eğer kombinin musluğu yok ise, kalorifer peteklerinizin birisinden hava alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kombinizin altında bulunan su vanasından da bu basınç ayarını düzenleyebilirsiniz. Bu yöntemlerin dışında diğer bir yöntem ise, banyolarınızda havlupanın altında bulunan ana tahliye musluğu açılarak da kombinin suyu boşaltılabilir. Eski binalarda havlupan yerine normal petekler olmaktadır. Normal petekler de balkonunuzdan ve ya mutfağınızda ana tahliye musluğu bulunur. Bu ana tahliye musluğunu açarak kombinin basınç ayarı 1, 5 bar’ a gelene kadar fazla suyu tahliye edebilirsiniz.

Kombiler Hassas Ayarlarından Ötürü Hemen Bozulabilir.

Kombiler kış mevsiminin gelmesi ile birlikte sürekli çalışmaktadır. Bu sebeple firmamız 7/ 24 yoğun iş temposu içerisinde çalışmaktadır. Kombi kullanan kişilerin birçoğu oluşan arızalarda kendi müdahale ederek sonuç alamayınca Bursa kombi tamiri firmasından destek alır. Fakat kombiler hassas ayarlarından ötürü daha çabuk bozulabilir. Kombinlerde oluşan arıza, bakım ya da başka problemler için firmamız tarafından sunulan uzaktan servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Eğer kombinin suyunu nasıl boşaltacağınızı bilmiyorsanız firmamızı telefon ile arayarak kombinizin su basınç ayarını standart ayara nasıl getirmeniz gerektiğini tüm adımları ile anlatarak size büyük yardımcı olacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Hiç Oylanmamış Siz Oy Verin ?)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@bursakombitamirservisi.com mail adresimizden yada 0534 044 11 81 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın