Kombi Servisi Çağırırken Dikkat!

Kombinin daha düzgün ve sorunsuz çalışması adına belli zaman aralıkları ile periyodik bakımı yaptırmak gerekmektedir. Baca kısmında ve yanma filtrelerinde biriken toz, özellikle alt katlarda önemli bir sorundur. Bu nedenle baca çekim kontrolü, filtrelerin temizlenmesi ve su tankı basınç kontrolü gibi detayların bakımı düzenli yapılmalıdır. Kombi çalışmadığı takdirde, servis çağırmadan önce bazı kontroller yapılmalıdır. İlk olarak priz ya da fiş yardımı ile kombiye elektrik gidip gitmediğini kontrol etmek gerekir. Daha sonra su ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca su barının 1,5 bar altında olmaması gerekir, aksi takdirde kombi çalışmaz. Son olarak, kombi bacası kontrolü de yapılmalıdır. Tüm bu kontroller yapıldığı halde kombi hala çalışmıyor ise servis çağırmak gerekecektir.
Kombi Servisi Çağırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kombi Servisi Çağırırken Dikkat!Kış aylarını daha rahat ve güvenli geçirmek için kombi bakımı oldukça önemlidir. Ancak Bursa kombi servisi çağırırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncelikle kullanılan kombinin garanti süresi dolmamış ise o firmanın yetkili servisini çağırmak en doğrusu olacaktır. Böylelikle ekstra bir bakım ücreti vermemiş olursunuz. Kombi üreten firmalar; kira, usta ücretleri, yemek, araç yakıtları, sigorta ve sağlık gibi giderleri minimum seviyede tutmak adına az sayıda servis vermektedir. Bu nedenle gereken ihtiyacı karşılamak adına özel kombi servisleri de hizmet vermektedir. Ancak kombi bakımı tecrübe ve uzmanlık isteyen bir iştir. Kombi bakımı yaptığını iddia eden ancak yetkisi olmayan kişilere itibar etmemek gerekir. Bu sorumluluğu üstlenebilecek yetki sahibi firmalara göstermek dikkat edilmesi gereken önemli detaylardan biridir.
Kurumsal Bir Firma ile Çalışmak Önemlidir
Firma tercih ederken, firmanın düzenli olarak vergi vermesi, sabit bir işyerinin olması, yaptığı işlemlere fatura ve ya makbuz kesebilmesi, sabit işyeri telefon ve ya fax bulundurması dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler arasındadır. Bunun yanı sıra kullanılan parçaların orijinal olması gerekir. Orijinal olmayan parçalar kombilere uyma konusunda sıkıntı çıkarabilmektedir. Ayrıca uysa bile zaman içerisinde çeşitli güvenlik problemlerine yol açabilir. Hatta ne yazık ki can güvenliğinizi bile tehdit edebilecektir. Bu sebeple piyasanın altında fiyat veren kombi servislerine karşı her daim dikkatli olmak gerekir.

Düşük ücretle ya da ücretsiz bakım sunma bahanesi ile gelen kişilere karşı daha uyanık olunmalıdır. Kombinin sökülüp götürülerek onarılması gerektiğini söyleyen teknik servislere de hemen inanmamak gerekir. Gerekirse bir başka servise göstererek sorundan emin olunmalıdır.

Bursa Demirdöküm Kombi Servisi

Mudanya Kombi Servisi

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@bursakombitamirservisi.com mail adresimizden yada 0534 044 11 81 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın