Kombi Bakımında Yapılması Gerekenler

Kombi bakımı belirli aralıklarla ve düzenli olarak yapılmalıdır. Kombi bakımı ertelenecek ya da önemsenmeyecek bir durum değildir. Bakımı yapılmayan kombiler, tasarruf yapamaz aynı zamanda bazı sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Aynı zamanda kombi bakımı düzenli olarak yapılmazsa kombinin ömrü kısalır, verim azalır, ani çıkan arızalar daha fazla maliyetlere neden olur, yaşam alanını yeterince ısıtmaz ve can-mal güvenliğini tehdit eder. Bu noktada; kombi bakımında yapılması gerekenler konusu önem taşır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kombi bakımı belirli aralıklarla ve düzenli olarak yapılmalıdır. Kombi bakımı ertelenecek ya da önemsenmeyecek bir durum değildir…

Öncelikle kombinin içinde bulunan su boşaltılır. Böylece kombi kirli sudan kurtulur. İkinci adım genleşme tankının havasının ölçümünün yapılmasıdır. Yapılan ölçüm 0.75 mbardan az ise 0.75 mbar’a kadar hava basılır. Bu işlemin ardından yanma odası sökülür. Bu odanın içinde biriken toz, kir ve pislikler iyice temizlenir. Brüler yerinden sökülür. Brülerin temizlenmesi için tel fırça kullanılır. Bu fırça ile tüm gözeneklerin temizliği yapılır. Ateşleme elektrotları zımparalanır. Prop gözleri temizlenir. Tüm bu adımlardan sonra fan testi yapılır. Fanda ses ya da her hangi bir yalpalama varsa fırçanın yanı sıra suda kullanılarak fanın temizliği yapılır. Kalorifer dönüş filtresi sökülür ve temizlenir.
Kombi ayarı nasıl yapılır?:Kombinin tamamı ele alınarak genel toz ve pislikler için temizlik yapılır. Tüm parçaların temizliği yapıldıktan sonra parçaların hepsi tekrar bir araya getirilir. Kombinin suyu doldurulduktan sonra gaz ayarlarının kontrolü yapılır. Kontrolün ardından gaz sızdırmalık testi uygulanır. Kullanıcı ile birlikte gereken tüm kontroller ve denemeler yapıldıktan sonra kombinin teslimi gerçekleştirilir.

Kombi bakımında ek olarak yapılması gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Tesisat filtrelerinin temizliği yapılır. Kalorifer sensörlerinin ve sıcak suyun ölçümleri yapılır. Düşük değerli sensörler kombinin daha az yakabilmesi için değiştirilir. Elbette, bu noktada kombide soruna ve aksaklığa neden olacak arızaların tespiti durumunda bazı parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Kombi bakımı yaklaşık olarak 30 dakika ile 60 dakika arası bir sürede gerçekleştirilmektedir. Bu sürenin değişkenliği kombinin mevcut durumuna göre değişebilmektedir.

Bursa Kombi Servis Tamiri Kimler Yapabilir?

Kombi bakımının aşamaları basit ve pratik işlemlerden oluşuyor gibi görünse de itina ve profesyonellik gerektirir. Dolayısıyla, kombi bakımı, bu işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Zira, profesyonel ekip bakımı doğru bir şekilde gerçekleştirerek var olan tüm sorunların da tespitini gerçekleştirir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@bursakombitamirservisi.com mail adresimizden yada 0534 044 11 81 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın