Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Bursa kombi servisi olarak ; Kombiler periyodik olarak bakımı yapılması gereken bir cihazdır. Bakımı yapılmış kombiler daha verimli çalışarak tasarruf sağlamaktadır. Bakımı yapılmamış kombiler arızalanma riski taşıyarak ile çalışmaktadır. Ayrıca kendini zorladığı için doğalgaz tüketimini artırarak bütçeleri zorlamaktadır. Daha az bütçe ile daha çok verim elde etmek için kombi bakımı yaptırmak ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Evde Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?Evde kombi bakımı nasıl yapılır? Sorusuna cevap verecek olursak;
Kombi bakımına başlamadan önce sıcak su ve peteklerin yanma durumu kontrol edilmelidir. Ardından kombinin su sızdırıp sızdırmadığına bakılır. Bir sorun yoksa kombinin içi açılır ve tamamen tozdan arındırılır. Brulör temizlenir ve daha sonra elektrik kaçağı kontrol edilir. Daha sonra ise baca temizliği yapılır. Bar basıncı 1,5 bara ayarlanır. Son olarak kalorifer dönüş hattındaki filtre temizlenir. Böylelikle evde kombi bakımı yapılmış olur.

Kombi Bakımını Servise Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Servise gelen ekiplerin gerekli belgelere sahip olduğuna emin olunmalıdır. Daha sonra yapılacak aşamaların neler olduğunu sorgulamak faydalı olacaktır. İşlem sırasında yetkililerin başında durarak kombi bakımı hakkında fikir edinilebilir. Bakım başlamadan önce sıcak su ve petek verimliliğine bakılmalıdır. Ayrıca bacalı kombilerde çekiş durumu, yoğuşmalı kombilerde ise su haznesi temizliği yapıldığından emin olunmalıdır. Gelen ekiplerin bu tetkikleri yapıp yapmadığı kontrol edilmelidir. En son olarak yetkililere kombinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol ettirmek gerekir.

Kombi Bakımı Hangi Zaman Aralığında Yapılmalıdır?

Kış aylarının gelmeden kombi bakım hazırlıkları yapılmaya başlanmalıdır. Özellikle kış girmeden kombi bakımını yaptırmak oldukça önemlidir. Bakım yapılan kombiler daha az yakarak daha çok verimli çalışmaktadır. Böylelikle doğalgazdan tasarruf etmek mümkündür. Kombi bakımı her yıl düzenli olarak eylül-ekim aylarında yapıldığında en verimli sonuç alınacaktır. Ayrıca kombi bakımını yetkili servislerin yapması daha uygun olacaktır. Herhangi bir belgesi olmadan daha ucuz bakım yapıyoruz diyerek gelen kişilere itibar etmemek gerekir. Aynı zamanda kombi bakımını, cihazı söküp götürmek isteyen kişilere de yaptırmamak gerekir. Bu tarz sahtekarlara dikkat edilmeli ve evde kombi bakımının nasıl yapıldığını öğrenerek riskleri ortadan kaldırmak gerekir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@bursakombitamirservisi.com mail adresimizden yada 0534 044 11 81 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın