Kombi Arızaları ve Çözümleri

Kombi ve kalorifer tesisatı ile ilgili karşılaşılacak sıkıntılardan bahsetmeden önce genel yapılan hatalardan bahsetmekte fayda var. Sizin sıkıntınız bunlardan biri değilse kesinlikle kombi arızaları ve çözümleri için yetkili bayiye başvurun. Onun haricinde size hayat kurtaran pratik bilgiler vereceğiz. Öncelikle basit yapılan hatalardan bahsetmek gerekirse. Kombinizin içinde su ve basınç dengesi ayarlanmamış olabilir. Kalorifer devre basıncı 1,5 bardır. Kombi içerisinde ki suyu bu şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Sigorta ve gaz vanası kapalı olabilir. Ayrıca kombinin yaz/kış anahtarı istenilen konumda olmayabilir. Tüm bunlar sağlamsa ve hala sıkıntı yaşıyorsanız o zaman gelin genellikle oluşan kombi arızaları ve çözümlerine bakalım.
Kombi Isıtmıyor
Öncelikle kombi termostat derecesi düşük olabilir, Peteklerin boruları tıkalı olabilir ve temizlenmesi gerekir. Ayrıca gözden kaçan bir nokta olarak petek vanaları kapalı olabilir. Ayrıca peteklere giden borular açık olsa da dönüş yolunda ki borular tıkalı olabilir buna da dikkat etmek gerekmektedir.
Kombi Patlamalı Yanıyor
Genelde kombi ısıtmaya başladığı esnada çıkan sesten çok daha yüksek bir ses ile çalışmaya başlamaktadır. Bunun nedeni gaz sıkışmasıdır. Cihaz yanmak üzereyken geç yanması durumunda bu hadise meydana gelir, bu durumla karşılaşıldığında mutlaka gaz ve çakmak ayarları kontrol edilmelidir. Ayrıca yıllık kombi bakımı işleminin mutlaka aksatılmaması gerekmektedir.
Kaloriferlerin Üstü Sıcak Altı Soğuk Kalıyor
Bu durum en sık karşılaşılan durumlardandır. Bu durumda kombi filtresinde veya petek içerisinde pislik, kireç birikmesinden ötürü tıkanıklık olma ihtimali yüksektir. Cihazın üç yollu vanasında bozulma veya aksaklık oluşmuş olabilir. Ayrıca kombiye yakın peteklerin ayarı kısılarak diğer peteklere daha seri su ulaşması sağlanabilir.
Kombi ve Peteklerden Su Sızması
Kalorifer haznesine aşırı derecede su eklenmiş olabilir. Unutulmamalı ki su değeri 1,5 bar olmalıdır. Kombinin genleşme tankı ve hava tahliyesinde arızalar meydana gelmiş olması muhtemeldir. Peteklerin havasını yıllık alınmalıdır, peteklerin içindeki hava suyu dışarı itmeye zorlayacaktır.
Kombiden Sıcak Su Gelmiyor
Banyo yapmak için, banyoya girdiniz ancak sıcak su gelmiyor. Çok kötü bir durumla karşı karşıya kalındı. Yine üç yollu vana arızası oluşmuş olabilir. Ayrıca cihazın sıcak su ile ilgili bir aksamı bozulmuş olabilir. Bütün bu işlemleri kontrol ettiniz ve çözüm bulamadığınız takdirde Bursa kombi tamiri servisine başvurmanız gerekmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@bursakombitamirservisi.com mail adresimizden yada 0534 044 11 81 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın