Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer?

Doğalgaz Faturaları Neden Yüksek Gelir?
Bursa kombi servisi olarak; Doğalgaz bir fosil yakıt türü olmasına rağmen kömüre göre çevreye zararı daha azdır. Gelişen teknoloji ile birlikte geliştirilen kombiler sayesinde daha az karbondioksit salınımı gerçekleşmeye başlamıştır. Doğalgaz sayesinde ocakların gaz ihtiyacına ve sıcak su ihtiyacına çözüm sağlanmıştır. Fakat asıl çözüm sağlanan sorun kış aylarındaki en büyük ihtiyacımız olan ısınma ihtiyacımızdır. Soba bol yakıt tüketmesine rağmen geniş alanı ısıtamaz ve çok fazla atık madde oluşturur.

Doğalgaz birçok petek aracılığıyla ısıtma yaptığı için daha çok alanı ısıtır ve geriye herhangi bir atık bırakmaz. Bu sebeplerden dolayı doğalgaz son yıllarda en çok tercih edilen yakıt türü olmuştur. Fakat yine de kış aylarında yüksek gelen faturalar kullanıcıların canlarını sıkmakta ve doğalgaz kullanımının faydalarına gölge düşürmektedir. Doğalgaz ne yazık ki ülkemiz topraklarında çıkmadığından ithal ettiğimiz bir üründür. Yani ödemesi de döviz ile yapılmaktadır. Hem ithal edilen hem de kur hareketlerinden etkilenen bir ürün olması doğalgazın fiyatının artmasına neden olmaktadır. Birçok kombi ve doğalgaz dağıtım firması müşterilerinin akıllarındaki doğalgaz faturası nasıl düşer? Sorusuna benzer cevaplar vermişlerdir.

Doğalgaz Faturası Düşürme Yolları Nelerdir?

Öncelikle klasik kombi yerine yoğuşmalı kombi kullanmak tasarruf edilmesini sağlar. Çünkü yoğuşmalı kombi atık olarak atılacak gazı dahi yoğuşturarak yani sıvıya dönüştürerek tekrar ısı kaynağı olarak kullanır.
Otomatik oda veya petek termostatı kullanmak tasarruf edilmesini sağlar. Çünkü böylelikle oda sıcaklığı istenilen sıcaklıkta sabitlenir ve sıcaklık artışı durumunda kombinin çalışması durdurularak yakıt israfının önüne geçilir.
Kombi petekleri düzenli çalıştırılmaya başlamadan önce kombinin bakımının yapılması tasarruf edilmesini sağlar. Kombi teknik açıdan hassas parçalara sahip bir mekanizmadır. Bu yüzden mutlaka uzman kişiler tarafından bakımı yapılmalıdır. Uzman olmayan kişiler tarafından kurcalanması büyük çaplı kazalara veya geri döndürülmesi mümkün olmayan arızalara neden olabilir.
Doğalgaz kullanılan evlerin mutlaka ısı yalıtımının yapılması gerekmektedir. Isı yalıtımı ısı kaybını büyük ölçüde engellediğinden daha az enerjiyle daha fazla ısınılmasını sağlar.
Ev pencerelerinde çift kat cam kullanılması aynı ısı yalıtımı gibi ısı kaybını önler. Peteklerin çoğunlukla pencere altlarında oldukları düşünüldüğünde etkili tasarruf tedbirlerinden biridir.
Evdeki perdelerin ve diğer eşyaların petekleri kapatmamalarına dikkat edilmelidir. Isı yayılımının sağlanmaması performansın düşmesine neden olur.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@bursakombitamirservisi.com mail adresimizden yada 0534 044 11 81 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın